Menu

​همایون ارشادی

​هومایون ارشادی ​هومایون ارشادی باشگاه ایران مجری09120588505

​هومایون ارشادی متولد 5 فروردین 1326 در اصفهان، بازیگر است

فارغ التحصیل لیسانس معماری از دانشگاه ایتالیا می باشد، او تجربه حضور در چندین فیلم معتبر هالیوودی را نیز دارد مدتی در ایتالیا و کانادا زندگی کرده است، ارشادی اعتبار بازیگر ایرانی در سینمای جهان است

دیپلم در ایران زندگی در کانادا

همایون ارشادی در سال 1344 دیپلم می‌گیرد و برای ادامه تحصیل در رشته معماری عازم ایتالیا می شود بعد که به ایران برمی‌ گردد در یک شرکت ساختمانی در اهواز مشغول به کار می‌ شود و یک سال بعد از انقلاب به کانادا می‌ رود و تا سال 1370 آنجا می‌ ماند

ورود به بازیگری در 52 سالگی

از سالها قبل با محمد نيك بين همسر تهمينه ميلاني دوست بودم. هر دوی ما معماری خوانده بوديم و همين موضوع نقاط اشتراك بين ما را بيشتر ميكرد، با وجود اينكه در آن مقطع در ايران زندگی نميكردم اما دوستی ما همچنان پا برجا بود تا اينكه يك روز او به من پيشنهاد داد در فيلم كاكادو تهمينه ميلاني در سال 1378 بازی كنم

از پيشنهاد او حسابي تعجب كردم، اما او من را متقاعد كرد كه در اين نقش بازی كنم حضور در اين فيلم زمينه را برای بازی در ساير آثار سينمايی برايم فراهم كرد

آشنایی با کیارستمی

بعد از اولین تجربه در فیلم کاکادو با عباس کیارستمی آشنا می‌شود که شروع این آشنایی به بازی در یکی از ماندگار‌ترین کارهای ارشادی یعنی طعم گیلاس در سال 1378 منجر می‌ شود

ورود به هالیوود

همایون ارشادی به واسطه‌ حضور در فیلم طعم گیلاس، موفقیت این فیلم در فستیوال‌ های جهانی و جشنواره‌ی کن به عنوان بهترین فیلم،‌ نظر کارگردانان بزرگ سینمای جهان را به خود جلب کرد

وفتی ارشادی بازیگر جهانی شد

ارشادی با بازی در فیلم‌ سینمایی بادبادک باز ساخته‌ سم مندز در سال 2007 آن هم در یکی از نقش‌ های اصلی فیلم، به یک بازیگر جهانی تبدیل شد

آگورا، سی دقیقه پس از نیمه شب،‌ تحت تعقیب‌ت رین مرد و آرمان شهر،‌ مطرح‌ ترین فیلم‌ های اوست که توسط کارگردانان معتبر جهان با بازی وی ساخته شده است

از سینما تلویزیون تا تئاتر

وقتی در تئاتر روی صحنه می‌ روی برای بازی کردن نقش، از سر تا نوک انگشت‌ های پا در حال بازی کردن است در آنجا جلوی تماشاچی هستی و جای برگشت نداری، خیلی باید حواست جمع باشد که اشتباه نکنی، فن بیان می‌خواهد و بلد بودن حرکات بدن

تئاتر خیلی چیزها دارد که در سینما و تلویزیون وجود ندارد، بخصوص در تلویزیون. کادر تلویزیون خیلی کوچک‌تر از کادر سینمایی است و همه اینها باعث تفاوت مي‌شود

ازدواج و خانواده

همایون ارشادی سالهاست ازدواج کرده و یک دختر و و یک پسر دارد

رفاقت با فرزندان

من يك پسر و يك دختر دارم كه هر دوي آنها در سن جوانی قرار دارند هميشه سعي كردم رابطه ام با آنها را به سمت رفاقت ببرم و خودم را به آنها نزديك كنم اين نزديكی باعث مي شود ما حرف های زيادی را برای گفتن داشته باشيم

از ایران نمی روید ؟

اگر می‌ خواستم در خارج بازی کنم حتما تا الان از ایران رفته بودم، زندگی و خانواده من اینجا هستند، اینجا کشور من است و اگر معروف هم نشدم خیلی برایم مهم نیست

من خارج از کشور زندگی می‌ کردم ولی بعد تصمیم گرفتم به ایران بیایم، در آن زمان به عنوان بازیگر سینما مطرح شده بودم وقتی انتخاب کردم که در ایران زندگی و کار کنم باید به این چیزها هم فكر می‌ كردم ولی اصلا ربطی به مطرح و معروف شدنم نداشت بازی احساسی و زیبا در سریال زخم در سريال زخم ايفاگر نقش پدر ليلا اوتادی بودم به دليل اينكه دختر من و خانم اوتادي هر دو تقريبا در يك سن و سال قرار دارند با اين نقش ارتباط زيادي برقرار كردم چرا كه در الگوگيری های روابطم ناخود آگاه به نقش پدرانه خودم در خانه رجوع ميكردم و رفتار پدرانه با دخترم را از ذهن ميگذراندم، فكر ميكنم همين موضوع هم باعث شد كه اين رابطه پدر و دختری، باورپذير از كار در آمد

شغل دوم

من تا دو سه سالیش یک شغل دیگر هم داشتم
یک گالری مبلمان با خواهرم که مبلمان قدیمی را می گرفتیم و بازسازی می کردیم و مبلمان جدید می ساختیم اما از وقتی که کارم زیاد شد، دیگر آن کار را رها کردم و دیگر فقط در سینما مشغول هستم

هیچ کلاس بازیگری نرفتید ؟

نه هیچی. همه اینها را به صورت تدریجی به دست آوردم

من کم کم متوجه شدم که راه رفتن سینمایی فرق می کند، نگاه کردن سینمایی فرق می کند و… چون بعضی از کارگردانان می خواهند که تو تکنیک بازیگری هم داشته باشی اما بعضی از کارگردانان می خواهند که تو خودت باشی و من حالا دیگر می توانم هر دو

صورت را امتحان کنم. چون دیگر یاد گرفته ام

فیلم های سینمایی

● کاکادو (۱۳۷۸)
● عشق گمشده (۱۳۷۸)
● طعم گیلاس (۱۳۷۸)
● درخت گلابی (۱۳۷۸)
● بوی گل سرخ (۱۳۷۸)
● مزاحم (۱۳۸۰)
● واکنش پنجم (۱۳۸۱)
● جایی دیگر (۱۳۸۳)
● سیمای زنی در دوردست (۱۳۸۳)
● تفکرات آقای نویسنده (۱۳۸۳)
● پرونده هاوانا (۱۳۸۴)
● سفر به هیدالو (۱۳۸۵)
● رویای خیس (۱۳۸۵)
● از دوردست (۱۳۸۶)
● آل (۱۳۸۸)
● آینه های روبرو (۱۳۸۸)
● یکی از ما دو نفر (۱۳۸۹)
● زمان معکوس (۱۳۸۹)
● ما همه گناهکاریم (۱۳۸۹)
● یک عاشقانه ساده (۱۳۹۰)
● یک سطر واقعیت (۱۳۹۰)
● بی‌ خداحافظی (۱۳۹۰)
● چک (۱۳۹۰)
● نارنجی‌ پوش (۱۳۹۰)
● گناهکاران (۱۳۹۰)
● ملکه (۱۳۹۰)
● یک، دو، سه … پنج (۱۳۹۱)
● چه خوبه که برگشتی (۱۳۹۱)
● روزگاری عشق و خیانت (۱۳۹۲)
● اشباح (۱۳۹۲)
● به تهران خوش آمدید (۱۳۹۲)
● پنج ستاره (۱۳۹۲)
● ماهی سیاه کوچولو (۱۳۹۳)
● چهارشنبه خون به پا می‌ شود (۱۳۹۴)
● ماحی (۱۳۹۴)

فیلم های خارجی

● بادبادک باز (۲۰۰۷)
● آگورا (۲۰۰۹)
● سی دقیقه پس از نیمه‌ شب (۲۰۱۲)
● تحت تعقیب‌ ترین مرد (۲۰۱۴)
● آرمان‌ شهر (۲۰۱۵)
● علی و نینو (۲۰۱۶)

سریال ها

● بگذار آفتاب برآید (۱۳۷۸-۱۳۷۷)
● من نه منم (۱۳۸۵)
● تا ثریا (۱۳۹۰)
● راه شیری (۱۳۹۳)
●آسپرین (۱۳۹۵)

کارفرمایان گرامی از اینکه باشگاه مجریان را برای انتخاب اصولی هنرمند مورد علاقه اتان جهت دعوت در رویداد خود انتخاب نموده اید ، سپاسگزاریم و درخواست می نماییم تا با رهنمود ها و نکته نظرات خود ما را در ارایه خدمات بهتر یاری نمایید. رویداد خوبی را برایتان آرزومندیم.

تلفن همراه مدیر اجرایی باشگاه :09128239105 تلگرام هنرمندان ، خوانندگان و چهره های ورزشی : 09120809040 تلگرام مجریان : 09128239105 - 09203201327 تلفن ثابت: 02188679725

برای ارسال نظر ثبت نام نمایید

مجموعه های بیشتر:

از طریق تلگرام به ما پیام بدهید.

تلگرام ایران مجری

با کلیک روی تصویر بالا شما به تلگرام مدیر باشگاه وصل می شوید و می توانید پیام های خود را ارسال کنید.

Go to top