Menu

مصاحبه با علیرضا شانه چیان

علیرضا شانه چیان علیرضا شانه چیان علیرضا شانه چیان

* خودتان را معرفی کنید ؟ (سال تولد ، محل تولد ، میزان تحصیلات ، وضعیت تاهل) عليرضا شانه چيان - متولد 1360- رشت – كارشناسي الكترونيك ( طراحي ديجيتال )– متاهل دارای 1 فرزند * از چه سالی فعاليت هنري خود را آغاز كرديد ؟

از سال 1377 – با بازيگري تئاتر * آيا دوره هاي تخصصي ديده ايد ؟ بله ، 4 سال آموزش در زير سايه بزرگاني همچون شادروان استاد حميد سمندريان ، استاد محمد حسن ميناييان ، شادروان استاد فرامرز پايدار و ... ، كارم را بصورت حرفه اي در بازيگري و كارگرداني تئاتر و اجراي صحنه آغاز نمودم . * طی این چند سال در حوزه های مختلف گویندگی ، رادیو و ... تجربیاتی کسب کرده اید ، چگونه بین این چند حوزه هماهنگی لازم را ایجاد می کنید ؟البته این حوزه های مختلف به نوعی با هم در ارتباط هستند و من سعي كردم كه هميشه شاگرد باشم و هر موقه در پروژ هاي كنار بزرگي قرار گرفتم به كسب علم و تجربه بپردازم .

* در بین رشته هایی که در آن فعالیت دارید ، به کدام رشته بیشتر علاقمند هستید ؟

به اجراي راديويي بسيار علاقمندم . * آیا برای اجرا در صحنه از الگوی خاصی پیروی می کنید ؟ تمام اجراهاي من بگونه اي سبك خودم و سعي مي كنم كه در اجراهام خلاقيت داشته باشم * محدوده اجراهايتان بيشتر در كجاست ؟ من افتخار مي كنم كه در اين سالها توانستم با هنرمندان بسيار خوب ايران اسلامي آشنا شوم و در بين اين هنرمندان كساني بودند كه مديريت گروه هاي هنري و مراكز تامين برنامه هاي هنري بزرگ ايران را بعهده داشتند كه اين آشنايي باعث شد تا من بتوانم در كنار هنرمندان طراز اول مملكتي در جاي جاي ايران اجراي برنامه كنم . * بغير از كار اجرا و گويندگي ، به چه كاري مشغوليد ؟ من بخاطر رشته تحصيليم صدابرداري ديجيتال مي كنم و تا به امروز افتخار داشته ام كه صدابردار بسياري از خوانندگان مطرح ايران عزيز باشم در كنسرتهاي بسيار در سراسر ايران ، همچنين به تدوين و كارگرداني تلويزيوني نيز مشغولم و تا كنون در چندين مجموعه بعنوان تهيه كننده ، تدوينگر ، كارگردان تلويزيوني ، دستيار تهيه و مدير توليد انجام وظيفه كرده ام . * آیا شما خود را فرد خلاق و موفق می دانید ؟ چرا ؟ بله ، من هيچ وقت در اجراهام در باب صحبت كم نياورده ام ( حتي اين امر باعث ايجاد شوخي بين همكارانم شده است ) ، من مطالعه زياد مي كنم و زماني كه اجرا ندارم بيشتر زمان خود را پشت كامپيوتر در حال تحقيق هستم . * آیا فرد انتقادپذیری هستید ؟ بله ، بسيار زياد ، حتي يك بار از يك كودك 8 ساله حرف بسيار بزرگي شنيدم كه خيلي برام تاثير گذار بود . * آیا تاکنون اتفاق افتاده که در بیرون از محيط كاري مخاطبین شما را مورد انتقاد قرار دهند و سرزنش کنند ؟بله ، اما عموما براي نحوه اجراي برنامه نبوده ، بيشتر به مسايل اجتماعي و بيان برخي از حقايق بوده است .

* آیا تاکنون در جشنواره ها شرکت کرده اید ؟

بله ، در سالهاي تقريبا دور در جشنواره هاي تئاتر شركت كردم و بسيار دوست داشتم شرايطي فراهم ميشد كه در كشور عزيزمون ايران جشنواره اجرا صحنه اي برگزار ميشد و مي توانستم شركت كنم . * آیا اهل مطالعه هستید ؟ چگونه کتابهایی را مطالعه می کنید ؟ بله ، مطالعه زياد مي كنم و نوع طبقه بندي مطالعه ام معمولا پيرامون نوع اجراهايست كه بهم پيشنهاد مي شود ولي در كل به مطالعه متون تاريخي و اطلاعات عمومي بسيار علاقمندم . * حرف آخر؟خداوند را شاكرم كه اين توفيق را به من كمترين داد تا بتوانم بزرگترين نعمت خداوند يعني شادماني كردن را به بهترين بندگان خدا ( مردم ايران زمين ) هديه كنم .

آخرین بار تغییر یافته پنج شنبه, 16 ارديبهشت 1395 01:01

وب سایت: www.shanehchian.ir
عليرضا شانه چيان

مجري صحنه و برنامه های راديویی

خيلي خوشحالم كه به عنوان كوچكترين عضو خانواده بزرگ مجريان صحنه ايران در باشگاه ايران مجري ، مهمان شما دوست خوبم هستم در اين صفحه كه به لطف شما همراه مهربانم به نام صفحه من ، نامگذاري شده ، از اينكه افتخار دارم تا چند دقيقه از وقت بسيار با ارزشت را براي آشنايي با من ، در اختيار داشته باشم ، خداوند را شاكرم و به خودم مي بالم ، برايت بهترين ها را آرزومندم . سربلند باشي و پايدار همچون ايران اسلامي  

از آخرین عليرضا شانه چيان
برای ارسال نظر ثبت نام نمایید

از طریق تلگرام به ما پیام بدهید.

تلگرام ایران مجری

با کلیک روی تصویر بالا شما به تلگرام مدیر باشگاه وصل می شوید و می توانید پیام های خود را ارسال کنید.

Go to top