Menu

مرکز تئاتر مولوی تهران

مرکز تئاتر مولوی تهران مرکز تئاتر مولوی تهران باشگاه خدمات ایرانمجری 09120588505مرکز تئاتر مولوی

در ضلع غربی خیابان شانزده آذر، کمی بالاتر از سازمان مرکزی دانشگاه تهران، معتبرترین تالار تئاتر دانشجویی کشور قرار دارد. تالار مولوی به عنوان تنها تالار تئاتر دانشگاهی ایران این افتخار را دارد که در طول بیش از چهار دهه فعالیت مدوام خود،  توانسته پذیرای اجراهای موفق دانشجویان و دانش آموختگان تئاتری باشد.

این مرکز نخستین بار در سال ۱۳۴۷ اداره ی فعالیت های فوق برنامه ی دانشگاه تهران به سرپرستی خانم پری صابری شکل گرفت. خانم صابری محل فعلی تالار را که یکی از انبارهای مخروبه ی دانشگاه بود، با تغییر کاربری به تالار مولوی تبدیل کرد. فعالیت این تالار به صورت رسمی با اجرای نمایش “ملاقات بانوی سالخورده” به کارگردانی حمید سمندریان (پدر تئاتر نوین ایران) در دی ماه ۱۳۵۱ هجری شمسی آغاز شد.

این تالار در سال ۱۳۵۹ هم زمان با انقلاب فرهنگی به مدت سه سال تعطیل شد و پس از بازگشایی از سال ۱۳۶۴ اداره ی آن به جهاد دانشگاهی واحد تهران واگذار شد. این تالار در سال ۱۳۸۲ به خاطر بازسازی و تعمیرات مدت چهار ماه تعطیل بود که در این فرصت یک تالار دیگر هم به نام “سالن کوچک” در این مجموعه ساخته شد. تالار مولوی در سال ۱۳۸۹ از مدیریت جهاد دانشگاهی خارج شد و مجددا زیر نظر اداره کل امورفرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران قرار گرفت.

سالن اصلی تالار مولوی با گنجایش ۱۷۰ نفر تماشاگر، با ابعاد ۱۷/۸۰ متر عرض در ۲۳/۵۰ متر طول و ارتفاع ۳ متر، یکی از بهترین سالن‌های  Black Box ایران است که قابلیت جا به جای جایگاه تماشاگران را داراست. سالن کوچک تالار مولوی با گنجایش ۶۰ نفر تماشاگر، با ابعاد ۶ متر طول در ۵/۴۰ متر عرض و ارتفاع ۳ متر فضای خوبی را برای تجربه های دانشجویی در اختیار گروه ها قرار می دهد.

از ویژگی های دیگر تالار می توان به قابلیت کنترل دیجیتال و آنالوگ خطوط دیمر نور، کنترل میکسر صدا و ملحقات آن، صفحات گوبو برای جلوه های نوری، پروژکتور های فرزنل، واید، تله، فالواسپات (تعقیب کننده) اشاره کرد.

این سالن قابلیت برگزاری همایش و کنفرانسهای مرتبط و کنسرت ها با شرایط خاص را هم دارد.

مرکز تاتر مولوی تهران

 

 

 

مرکز تاتر مولوی تهران

 

 

 

  آدرس : تهران ، خیابان انقلاب ، خیابان 16 آذر

کروکی:

 کروکی مرکز تاتر مولوی تهران

برای ارسال نظر ثبت نام نمایید

از طریق تلگرام به ما پیام بدهید.

تلگرام ایران مجری

با کلیک روی تصویر بالا شما به تلگرام مدیر باشگاه وصل می شوید و می توانید پیام های خود را ارسال کنید.

Go to top