Menu

سالن ایوان عطار مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد

 سالن ایوان عطار مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد سالن ایوان عطار مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد باشگاه خدمات ایرانمجری 09120588505

​ سالن ایوان عطار مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد

مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد به مجموعه عمارت‌ها و کاخ‌هایی گفته می‌شود که در دربند، شمالی‌ترین و خوش آب و هواترین منطقه تهران در زمینی به مساحت ۱۱۰ هکتار بنا شده‌است. این مجموعه دارای حدود ۱۸۰ هکتار جنگل طبیعی، چشمه‌سارها، قنات‌ها، باغستان‌ها، گلخانه‌ها و خیابان است. این عمارت از شمال با کوه‌های البرز، از شرق با گلاب‌دره، از غرب با ولنجک و از جنوب با تجریش همسایگی دارد. رودخانه ای ، از وسط محوطه کاخ می‌گذرد..

 

ایوان عطار سعدآباد به عنوان یکی از قدیمی‌ترین و زیباترین آمفی تئاترهای روباز ایران با محیطی مفرح و دلپذیر، مقارن با نوروز ۹۴ شاهد اجرای زنده موسیقی سنتی بوده ،

ایوان عطار که همان ایوان کاخ سعدآباد است همواره جزو یکی از مراکز فعال برای برگزاری کنسرت به شمار می رفت. اما امروزه به دست فراموشی سپرده شده است و اجراهای گاه به گاهی از موسیقی را پوشش می دهد.

ایوان عطار که در تجریش میدان دربند و داخل کاخ موزه سعدآباد واقع شده است، تاکنون کنسرت خواننده هایی همچون علی اصحابی، محمد خاکپور، پوریا ساوجی، گروه آریان، بابک جهانبخش، مهدی مدرس، بهنام علمشاهی، فتحعلی اویسی، جشن رمضان و پلی بک بیش از 10 اجرا را شاهد بوده است.

تالار همایش کاخ سعد آباد،گنجایش 130 نفره مکانی مناسب جهت برگزاری همایش های تخصصی ، برنامه های فرهنگی ، هنری و آموزشی می باشد....

این سالن هم اکنون به سیستم های صوتی - تصویری و نوری نظیر پرژکتور، مجموعه کاملی از میکروفون های بی سیم و سیستم های مرتبط با آن و سایر ملزومات تجهیز گردیده است.

در حال حاضر سالن ایوان عطاربه برگزاری همایش ها و مراسم های فرهنگی- هنری منطبق با الگوهای تعیین شده از سوی مجموعه سعدآباد اختصاص یافته است و سالانه تعداد زیادی  برنامه در آن برگزار میشود که از این میان به برپایی نشست های خبری، مراسم بزرگداشت مشاهیر، مراسم افتتاحیه نمایشگاه ها و جشنواره ها، دوره های آموزشی، همایش های علمی، فرهنگی و تاریخی و ... میتوان اشاره کرد.

 سالن روباز قدیمی کاخ سعد آباد تهران

 

 

سالن همایش مجموعه کاخ سعد آباد

 

 

 

آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، خیابان شهید فلاحی (زعفرانیه)، انتهای خیابان شهید کمال طاهری

کروکی:

کروکی مجموعه سعد آباد تهران

برای ارسال نظر ثبت نام نمایید

از طریق تلگرام به ما پیام بدهید.

تلگرام ایران مجری

با کلیک روی تصویر بالا شما به تلگرام مدیر باشگاه وصل می شوید و می توانید پیام های خود را ارسال کنید.

Go to top