Menu

محسن تنابنده

محسن تنابنده محسن تنابنده باشگاه مجریان 09128239105

نام: محسن

نام خانوادگی: تنابنده

متولد: ۱۳۵۴

سمت: فیلم‌نامه‌نویس و بازیگر سینما و تلویزیون

تحصیلات: فارغ‌التحصیل رشته بازیگری

محل تولد: شهرستان دامغان – استان سمنان

محسن تنابنده فیلم نامه نویس و بازیگر سینما و تلویزیون سال ۱۳۵۴ در شهرستان دامغان در استان سمنان متولد شد. او فارغ التحصیل رشته بازیگری از دانشگاه هنر و معماری است. او در بیست و ششمین جشنواره فیلم فجر در سال ۱۳۸۶ برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای فیلم استشهادی برای خدا شد. تنابنده در بیست و هشتمین دوره جشنواره فیلم فجر سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نفش اول مرد را برای بازی در فیلم‌های سنگ اول و هفت دقیقه تا پائیز به دست آورد.

سریال «پایتخت» به کارگردانی سیروس مقدم که نوروز ۹۲ از شبکه یک سیما پخش شد از کارهای پر استقبال او بود. اما او در پایتخت تنها در کسوت یک بازیگر ظاهر نشد، بلکه نگارش طرح و فیلمنامه را بر هم بر عهده داشت.

محسن تنابنده می گوید: من قبل از اینکه دانشجوی رشته بازیگری بشوم، بهترین بازیگر جشنواره دانشجویی شدم. از کودکی که در آمفی تئاتر پیکان شهر نقش کرم‌ دندان را بازی می کردم تا امروز که کمی در دنیای بازیگری مطرح شده ام، حال و هوایم عوض نشده است. همیشه به فکر تحقیق و پژوهش و بازی کردن و کودکی کردن هستم. خیلی منطق و فلسفه و مسائل این چنینی برایم جدی نبوده است. همیشه دوست داشته ام بازی بازی کنم و خوش بگذرانم. اما در طول این سال ها یکی دو نفر تاثیرات زیادی بر من داشته اند؛ مهمترین آنها حامد محمد‌ طاهری است. به اعتقاد من او در مقایسه با تمام کسانی که من می شناسم تصورات عمیق تری نسبت به بازیگری دارد. بخشی از تجربه های ما در یک گروه تئاتری به سرپرستی او، تجربه های موفقی نبود اما ما باهم در مورد شکل و شیوه های مختلف بازیگری بسیار زیاد با هم کار کردیم و او تاثیرات عمیقی در من گذاشت.

بعد از او علیرضا نادری در مورد نگاه به قصه و طراحی یک قصه خوب، پرداخت یک شخصیت‌ و حتی معنی هرکدام از این موارد، تاثیر زیادی بر من گذاشت، هر چند که هنوز هم خودم را فرزند خلفی برای علیرضا نادری نمیدانم. چون من به متن به عنوان یک بازیگر نگاه می‌کنم و هنوز نگاه مستقلی به فیلمنامه و شکل دادن به آن ندارم.

فیلم‌شناسی:

شاهگوش۱۳۹۲ سید داود میرباقری سید محمد امامی و مهران برومند

پایتخت (۲)  ۱۳۹۲ سیروس مقدم الهام غفوری

شب یلدا ( بخشی از پایتخت ۲)  ۱۳۸۹-۱۳۹۱ سیروس مقدم الهام غفوری

محمد (ص) ۱۳۹۰ مجید مجیدی محمد مهدی حیدریان

پایتخت  ۱۳۸۹-۱۳۹۰ سیروس مقدم الهام غفوری

چاردیواری ۱۳۸۸-۱۳۸۹ سیروس مقدم الهام غفوری

ندار ها  ۱۳۸۸ محمدرضا عرب محمدرضا عرب

سنگ اول  ۱۳۸۸ ابراهیم فروزش علیرضا سبط احمدی

سن پترزبورگ  ۱۳۸۸بهروز افخمی حمید اعتباریان

هفت دقیقه تا پاییز  ۱۳۸۸ علی‌رضا امینی سید جمال ساداتیان

مأمور بدرقه  ۱۳۸۷ سعید سلطانی اسماعیل عفیفه

پیامک از دیار باقی  ۱۳۸۶-۱۳۸ سیروس مقدم سید امیر سیدزاده

استشهادی برای خدا  ۱۳۸۶  علی‌رضا امینی سعید حاجی میری

زمانی برای دوست داشتن  ۱۳۸۶  ابراهیم فروزش

هندوانه ی شب یلدا  ۱۳۸۶ سعید آقاخانی

اگه می‌تونی منو بگیر  ۱۳۸۵ شاهد احمدلو

آفساید  ۱۳۸۴ جعفر پناهی داوود سماواتی

چند کیلو خرما برای مراسم تدفین ۱۳۸۴ سامان سالور محمود فلاح

چند می گیری گریه کنی؟  ۱۳۸۴ شاهد احمدلو

دانه های ریز برف ۱۳۸۲ علی‌رضا امینی

کنار رودخانه ۱۳۸۲ علی‌رضا امینی

نام: محسن

نام خانوادگی: تنابنده

متولد: ۱۳۵۴

سمت: فیلم‌نامه‌نویس و بازیگر سینما و تلویزیون

تحصیلات: فارغ‌التحصیل رشته بازیگری

محل تولد: شهرستان دامغان – استان سمنان

برای اطلاعات بیشتر و دعوت از محسین تنابنده با مدیر باشگاه تماس بگیرید 09128239105

برای ارسال نظر ثبت نام نمایید

از طریق تلگرام به ما پیام بدهید.

تلگرام ایران مجری

با کلیک روی تصویر بالا شما به تلگرام مدیر باشگاه وصل می شوید و می توانید پیام های خود را ارسال کنید.

Go to top