Menu
میلاد ترابی میلاد ترابی باشگاه خدمات ایرانمجری 09120588505

میلاد ترابی متولد ۲۰ خرداد سال ۱۳۶۴ است . او کار حرفه ای خود را در ۱۹ سالگی شروع کرد.

​بزرگترین پایگاه بیوگرافی خوانندگان ایرانی

زندگینامه

میلاد ترابی متولد ۲۰ خرداد سال ۱۳۶۴ است . او کار حرفه ای خود را در ۱۹ سالگی شروع و اولین کار رسمی را با تنظیم و میکس و مسترینگ اولین آلبوم حمید عسکری یعنی کما ۱ آغاز کرد . آلبومی که سر و صدای زیادی به پا کرد آلبوم کما ۱ حدود ۱ میلیون و ۶۰۰ ، ۷۰۰ هزار نسخه به صورت اورجینال به فروش رفت و حدود ۷ ، ۸ میلیون نسخه از آن کپی شد !! تا کنون آلبوم کما ۱ رکوردار پرفروش ترین آلبوم ایران است .

او با خواننده ها و گروه موسیقی سر شناس زیادی همکاری داشته است از جمله

سینا شعبانخانی

میثم ابراهیمی

حمید عسگری

رضا صادقی

احسان خواجه‌امیری

مهدی احمدوند

محمد علیزاده

شهرام شکوهی

مرتضی پاشایی

امین رستمی

رامین بی‌باک

خوانندگی

میلاد ترابی در زمینه خوانندگی هم فعال بوده است.از جمله کارعای او

آلبوم ضربدر دو (۱۳۹۱ اسفند)

باشگاه هنرمندان ایران: http://club.iranmojri.com/

گفت و گوی مفصل سایت «موسیقی ما» با میلاد ترابی درباره آلبوم «ضربدر2»

میلاد ترابی: من یک آلبوم را به موفقیت رسانده ام!

موسیقی ما – وحید لشکری: یکی از آخرین گفتگوهای سایت «موسیقی ما» در سال 91 گفتگو با میلاد ترابی بود که در فضایی شاد و انرژیک صورت گرفت. ترابی که ههه او را به عنوان آهنگساز و تنظیم کننده می شناسند، با حضور در عرصه خوانندگی تجربه جدیدی را در کارنامه کاری پربار خودش به ثبت رساند. او با انتشار آلبوم«ضربدر2»به دنیای خوانندگی قدم گذاشت و آلبوم او به دلیل تفاوتهای ساختاری و کلامی نظرات مثبت و منفی زیادی را به دنبال داشت. میلاد ترابی چندی پیش هم اعلام کرده بود که در این آلبوم ادعای خوانندگی ندارد و قصد او خلق فضاهای جدید در آهنگسازی و تنظیم بوده است. صحبت های مفصل و صریح او در مورد آلبوم ضربدر2 و حواشی آن را می خوانید:

*فعالیت حرفه ای موسیقی را از چند سالگی شروع کردید؟

اگر منظورتان از حرفه ای ورود رسمی به موسیقی باشد به 19 سالگی من و آلبوم«کما1» با صدای«حمید عسگری» باز می گردد.

*تا کنون با چه هنرمندانی همکاری داشتید ؟

تقریبا با تمام خواننده های کشور همکاری داشته ام.اگر بخواهم نام ببرم می توانم به حمید عسگری،محمد علیزاده،شهرام شکوهی،مرتضی پاشایی،احسان خواجه امیری،رضا صادقی،امین رستمی ورامین بی باک و... اشاره کنم.

*ایده تولید آلبوم«ضربدر2» از کجا و چه زمانی شکل گرفت؟

ایده این آلبوم در ذهن من بود اما نه برای خودم.از چهارمین ترک این آلبوم که تولید کردم تصمیم گرفتم خودم خوانندگی آن را انجام بدهم. خواننده ی دیگری را در نظر داشتم چون واقعا خودم علاقه ای به خوانندگی نداشتم. به هر حال دیدم هیچ کسی به جز خودم نمی تواند این آلبوم را بخواند چون میانگین سنی مخاطبانش خیلی پایین است و نیاز به صدایی داشت که این مساله را پوشش بدهد. به همین دلیل از همان ترک چهارم با نظر خودم و پیشنهاد تهیه کننده تصمیم گرفتم خواندن کار را انجام بدهم.

*برای خواندن این آلبوم خواننده معروفی را در نظر داشتید؟

خیر. شما اگر به سابقه کاری من نگاه کنید متوجه می شوید تمام کسانی که با آنها کارکرده ام آلبوم اول خود را در دست تولید داشتند. به عنوان مثال شهرام شکوهی، مرتضی پاشایی، حمید عسگری و یا محمد علیزاده. اصولا اگر یک آلبومی را خودم شروع کنم و مدیریت هنری آن را انجام بدهم برایم خیلی جذاب تر است تا اینکه بخواهم با افراد معروف کار کنم.

*برخی برای نقد آلبوم شما می گویند که صرفا برای مخاطبان سنین پایین ساخته شده است. اما از حرفهایتان اینگونه متوجه شدم که اصلا هدف شما همین مخاطبان بوده اند. درست است؟

بله دقیقا. اصل هدف من همین مخاطبان بوده. چون من برای مخاطب بالای بیست سال به اندازه کافی کار ساخته ام و جذب کرده ام. همیشه این مخاطبان در ذهنم بودند.زیرا اصولا بچه های سنین پایین ما گرایش کمی به موسیقی دارند و شما این مساله را صراحتا در کنسرتها هم می توانید ببینید. در کشور ما هنوز موزیکی مثل خارج وجود ندارد که به عنوان مثال شبیه گروه«بک استریت بویز» باشد.  این گروه وقتی در سال 1999 فعالیت می کرد دختر و پسرهای ده دوازده ساله طرفدارشان بودند و با آنها رشد می کردند. همین افراد در سال 2005 پانزده سالشان می شد و باز هم طرفدار همین گروه بودند. چنین سیستمی در ایران وجود ندارد. من سعی کردم که بتوانم این مخاطبان را پیدا کنم که و با آنها رشد کنم و انشالله ببینم که چقدر از این آلبوم استقبال به عمل آمده است تا در صورت تولید آلبوم بعدی یک قدم به جلو حرکت کنم.

*پس یکی از هدفهای شما ورود به دنیای حرفه ای خوانندگی بوده است؟

هیچ وقت خوانندگی هدفم نبوده است. اما واقعا راهی به جز این نداشتم. چون من آهنگسازی و تنظیم را بسیار بسیار بیشتر از خوانندگی دوست دارم و تمام کسانی که من را می شناسند این مساله را می دانند. خوانندگی کلا خیلی جذاب است اما من آنقدر در بطن ماجرا بوده ام و با خواننده های مختلف در پروژه های گوناگون همکاری داشته ام که دیگر این کار برایم به اندازه یک خواننده تازه کار جذابیت ندارد.

*قبل از این آلبوم هم شما تجربه خوانندگی داشتید؟

بله. در آلبوم«سورپرایز»با صدای محمد علیزاده قطعه«گریه نکن» را با همدیگر خوانده بودیم که الان هم به صورت رسمی منتشر شده است.

*در بخش ترانه های ضربدر 2 چرا فقط با«علی بحرینی» همکاری کردید؟

ببینید لازم می دانم در مورد علی بحرینی یک نکته ای را به شما بگویم. اگر علی بحرینی نبود من این آلبوم را تولید نمی کردم چون فقط علی بحرینی می توانست این کلمات را به این شکل خاص و درست بنویسد.

*شما همکاری های زیادی هم داشته اید که فکر کنم این مساله هم تاثیرگذار بوده است.

صد در صد. من و علی شش سال است که با هم کار می کنیم. فضاهای همدیگر را کاملا می شناسیم و این موضوع را همه می دانند. آثار بسیار موفقی را هم داشته ایم که مثلا همان آهنگ معروف«جز تو» همکاری من و علی بوده است. قطعه«من کجای زندگیتم» از حمید عسگری یا آلبومهای شهرام شکوهی و مرتضی پاشایی هم بوده  که من همیشه به عنوان ملودی ساز بوده ام و علی هم به عنوان ترانه سرا.

*یکی از حوزه هایی که شما در آن تجربه فعالیت داشته اید ترانه نویسی است. آیا در این آلبوم با علی بحرینی همفکری در این زمینه داشتید؟

استثنائا در این آلبوم من یک کلمه هم تز ترانه ندادم و هر آنچه که نوشته شد توسط شخص آقای بحرینی بود.

*تا این لحظه نسبت به «ضربدر2» واکنش یا نظری را دریافت کرده اید؟

به این زودی نمی توان واکنشی را دریافت کرد. چون کاری که انجام دادم ریسک بسیار بالایی داشت و سبک و نوع کار متفاوت و جدید است که البته این دلیل بر خوب بودنش نمی شود. یک کار جدید می تواند بد هم باشد. ولی آنقدر کار جدید است که باید به آن زمان داد. باید یک پروسه پنج یا شش ماهه بگذرد تا ببینم میان مردم شنیده می شود یا خیر.

*چرا سعی نکردید آلبوم اول به گونه ای باشد که همه مخاطبان را در بر بگیرد تا بتوانید یک جای پای محکم در بازار موسیقی داشته باشید؟

قبلا هم این مساله را بیان کرده ام که معیار یک تنظیم کننده یا آهنگساز خوب چیست. در شش یا هفت سال اخیر هیچ کسی به عنوان تنظیم کننده یا آهنگساز نبوده که این تعداد پروژه موفق به اندازه بنده داشته باشد. «سیروان خسروی» را به عنوان مثال می گویم که من تا کنون در مورد او صحبتی نکرده ام اما الان دوست دارم که راجع به او صحبت کنم. ایشان چهار یا پنج تک قطعه در آلبومهای مختلف داشته اند ولی من یک آلبوم را به موفقیت رسانده ام و آن خواننده را به موسیقی پاپ معرفی کرده ام. مثل شهرام شکوهی،محمد علیزاده یا کما 1 حمید عسگری و این کارها به نسبت زمان خودشان سقف تیراژ را هم رد کرده اند.آنقدر این کار را انجام داده ام که دیگر برایم جذابیتی نداشت که بخواهم کار خودم را هم دوباره در همین استایل انجام بدهم. باید یک کار جدید را انجام می دادم. سبک و نوع موسیقی این کار کاملا سلیقه من است. از نظر کلام هم چون بسیار با علی هم سو بودم و به او اعتقاد داشتم کاملا یک سلیقه درست کردیم. البته شاید برای برخی هم کلمات استفاده شده در این آلبوم جالب نبوده. ولی من خواستم کار جدیدی را انجام بدهم نه اینکه مثلا ترک «جز تو» را که قبلا ساخته بودم را می توانستم خودم بخوانم. صدای من در این فرم ملودی ها با ملودی هایی که برای سایر خواننده ها ساخته ام زمین تا آسمان فرق دارد.

*خودتان کدام یک از قطعات آلبوم را بیشتر دوست دارید؟

من همه را دوست دارم و هیچ فرقی بین آنها نمی بینم.

*کدام یک به حس و سلیقه شما نزدیکتر است؟

ببینید ترک 5 و 10 آلبوم اصولا به سلیقه من نزدیکتر است. یعنی دو کار اسلوی آلبوم. کسانی که من را می شناسند می دانند که سلیقه ام چگونه است.ولی در کل آلبوم را دوست دارم.احساس میکنم در خلق آن فضای جدیدی که می خواستم موفق بوده ام.

*خودتان اگر بخواهید یک نقطه ضعف از آلبوم را بگویید چه نکته ای به ذهنتان می رسد؟

نمی شود گفت نقطه ضعف. چون من ریسک کردم همان ریسک اگر جواب ندهد تبدیل به نقطه ضعف می شود. یکی صدای من و یکی ترانه ها که اینها جزو ریسک کار حساب می شوند.حال اگر ریسک جواب بدهد نقطه ضعف نمی شود ولی اگر مردم استقبال نکنند قاعدتا نقطه ضعف کار بوده است.

*یک نقطه مثبت در آلبوم که باعث برتری آن نسبت به سایر کارهای شما می شود چیست ؟

اولا نقطه مثبت آلبوم فضای شاد آن است. فکر میکنم اگر کسی حالش بد باشد و این آلبوم را گوش کند کاملا حالش خوب می شود. این به نظر من می تواند مهمترین نکته آلبوم باشد .این فضای ریتمیکی که برای این آلبوم در نظر گرفته ام از نظر کلام،موسیقایی و یا حتی ملودی نو است و نظیرشان را فکر نمی کنم کسی شنیده باشد. باز هم می گویم این مساله مِن باب خوب یا بد بودن کار نیست. ولی در کل فکر میکنم این حال خوبی که امکان دارد بابت گوش کردن آلبوم به کسی دست بدهد مهمترین نقطه مثبت آلبوم است.

*به فکر کنسرت و رفتن روی استیج هم هستید ؟

قاعدتا اگر از کاری استقبال بشود پله بعدی همین مساله است که باید به آن فکر کرد.

کارفرمایان گرامی از اینکه باشگاه مجریان را برای انتخاب اصولی هنرمند مورد علاقه اتان جهت دعوت در رویداد خود انتخاب نموده اید ، سپاسگزاریم و درخواست  می نماییم تا با رهنمود ها و نکته نظرات خود ما را در ارایه خدمات بهتر یاری نمایید. رویداد خوبی را برایتان آرزومندیم.

تلفن همراه مدیر برنامه باشگاه :09128239105   تلگرام هنرمندان ، خوانندگان و چهره های ورزشی : 09120809040   تلگرام مجریان : 09128239105 -  09203201327       تلفن ثابت: 02188679725

آخرین بار تغییر یافته سه شنبه, 12 دی 1396 14:05

برای ارسال نظر ثبت نام نمایید

مجموعه های بیشتر:

رسانه

میلاد ترابی ایرانمجری09120588505

از طریق تلگرام به ما پیام بدهید.

تلگرام ایران مجری

با کلیک روی تصویر بالا شما به تلگرام مدیر باشگاه وصل می شوید و می توانید پیام های خود را ارسال کنید.

Go to top