Menu

هیلا اکرانی

هیلا اکرانی هیلا اکرانی باشگاه ایران مجری09120588505

​بیوگرافی کامل هیلا اکرانی

هیلا اکرانی (متولد ۲۱ آبان ۱۳۵۷) بازیگر سینما و تلویزیون ایرانی است.

زندگی

وی با فیلم شور عشق فعالیت خود را در زمینه بازیگری آغاز کرد.

هیلا اکرانی

بازیگر

متولد: بیست و یکم آبانماه 1357

محل تولد: بم

محل سکونت : تهران

نام همسر: رضا آشتیانی (بازیگر)

 شرح حال

هیلا اکرانی بازیگر ایرانی و متولد 21 آبان 1357 در شهرستان بم می باشد.تحصیلات وی در رشته اقتصاد میباشد.

هیلا اکرانی بازیگری را از سال 1378 با بازی خوب خود در فیلم « تلفن» آغاز کرد و همین بهانه‌ای شد تا کارگردان های  بسیاری به او پیشنهاد بازی بدهندو با این‌که تازه کار بود، از همان ابتدا همواره نقش اول فیلم‌ها بوده است.  «هفت پرده» عنوان فیلم دیگر اوست که بلافاصله بعداز تلفن در آن ایفای نقش کرد. از دیگر فیلم‌های او می‌توان به «شور عشق»، «عروس رومشکان»، «تیک»، «خاک سرد»، « آنسوی انتظار»، «فریاد سکوت»، «آهو خانم»، «پلاک ۷»، «یازده و هفت دقیقه»، «خانه روباه» و «در انتهای خواب» اشاره کرد.اکرانی تصادف کرده است،حادثه دیده است و در زندگی با سختی‌ها و پستی و بلندی‌های بسیاری روبرو شده اما هیچ یک را به اندازه زلزله بم هولناک نمی‌داند.

وی در این باره می‌گوید: «یک شب قبل از زلزله بم با پدرم که در بم بود صحبت کردم و به او خبر ازدواجم را دادم. گفتم که تصمیم گرفته‌ام ازدواج کنم. پدرم نمی‌توانست برای مدتی به تهران بیاید. قرار شد برایم رضایتنامه و وکالتنامه کتبی بفرستد. اما آن حادثه هولناک اتفاق افتاد. ۴۸ ساعت بعد،خبر زلزله را شنیدم. انگار حسی به من می‌گفت که پدرم در این زلزله آسیب جدی دیده است. همین طور هم شد. خبر رسید که پدرم فوت کرده است.»

هیلا اکرانی همان روز خودش را به بم می‌رساند، اما اثری از جنازه پدرش نمی‌بیند. پس از مدت زیادی بالاخره به کمک نیروهای امدادی، موفق به یافتن او می‌شود. می‌گوید:«به خانه‌ای که پدرم در آن زندگی می‌کرد رسیدم. دیدم هیچ چیز باقی نمانده و همه چیز با خاک یکسان شده است. وسایل شخصی پدرم را پیدا کردم و در آن نامه‌ای برای من که دختر ۲۵ ساله‌اش بودم، پیدا کردم. او برای من نامه نوشته بود. نامه را نگه داشته‌ام. او را دفن کردیم و به تهران برگشتیم. بعد از یک هفته وکالتنامه پدر برای ازدواج من به دستم رسید. وکالتنامه او زمانی رسید که خودش نبود. بدترین حادثه‌ای که برایم اتفاق افتاده همین است. همیشه با خودم می‌گویم چه خوب شد که آن شب صدای پدرم را شنیدم، اگر نه دیگر هیچ وقت فرصتی برای این کار پیدا نمی‌کردم. آن پنجشنبه برای من سخت‌ترین پنجشنبه عمرم بود.

هیلا اکرانی امیدوار است که دیگر از این دست اتفاقات برای هیچ کس نیفتد که برایش بدترین حادثه و تلخ‌ترین اتفاق را رقم بزند.


فیلم شناسی

هیلا اکرانی در فیلم های زیر به ایفای نقش پرداخته است:

 
یکی برای همه - سینمایی -  محمد آهنگرانی (1389)
عصیان - تلویزیونی - حسن قناعت (1389)
شهر اسفنجی - تلویزیونی (1389)
بزن بریم آبادان - تلویزیونی (1389)
تا انتهای خواب - اپیزودی از سریال شاید برای شما هم اتفاق بیفتد (1388)
خانه روباه - تلویزیونی - ایرج طائی (1388)
یازده و هفت دقیقه - تلویزیونی - رضا حسنی (1388)
پلاک ۷ - تلویزیونی - محسن توکلی (1387)
آن سوی انتظار - کوتاه - علیرضا سمیعی (1385)
خاک سرد - سینمایی - رضا سبحانی (1384)
تیک - سینمایی - اسماعیل فلاح پور (1380)
تلفن - سینمایی - شفیع آقامحمدیان (1380)
عروس رومشکان - سینمایی - ناصر غلامرضایی (1380)
هفت پرده - سینمایی - فرزاد مؤتمن (1379)
شور عشق - سینمایی - نادر مقدس (1379)


کارفرمایان گرامی از اینکه باشگاه مجریان را برای انتخاب اصولی هنرمند مورد علاقه اتان جهت دعوت در رویداد خود انتخاب نموده اید ، سپاسگزاریم و درخواست می نماییم تا با رهنمود ها و نکته نظرات خود ما را در ارایه خدمات بهتر یاری نمایید. رویداد خوبی را برایتان آرزومندیم.

تلفن همراه مدیر اجرایی باشگاه :09128239105 تلگرام هنرمندان ، خوانندگان و چهره های ورزشی : 09120809040 تلگرام مجریان : 09128239105 - 09203201327 تلفن ثابت: 02188679725 

برای ارسال نظر ثبت نام نمایید

از طریق تلگرام به ما پیام بدهید.

تلگرام ایران مجری

با کلیک روی تصویر بالا شما به تلگرام مدیر باشگاه وصل می شوید و می توانید پیام های خود را ارسال کنید.

Go to top