Menu

سالن های همایش نمایشگاه بین المللی تهران

سالن همایش نمایشگاه بین المللی تهران سالن همایش نمایشگاه بین المللی تهران باشگاه خدمات ایرانمجری 09120588505


شرکت نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از مهمترین شرکتهای تجاری و اقتصادی ایران با بهره مندی از فضا ، امکانات و تسهیلات نمایشگاهی منحصر به فرد و نیرو های متخصص، بستر وزمینه مناسبی را از طریق برپایی نمایشگاههای تخصصی و بین المللی جهت تولید کنندگان، بازرگانان داخلی و خارجی مهیا ساخته است. تا علاوه بر عرضه و نمايش توانمنديها ، مبادلات تجاري ، سرمايه گذاريهاي مشترك و بين المللي خود را در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی ایران توسعه بخشند.که این مرکز دارای سالنهای کنفرانس مجهز، جهت برگزاری همایشهای مرتبط با نمایشگاه ها یا همایشهای مستقل میباشد.


تاسیس شرکت نمایشگاههای بین المللی ایران به سال 1338 بر می گردد و پس از اختصاص اراضی نمایشگاه در مکان فعلی ،در سال 1346 فعالیت ساخت سالنهای نمایشگاهی و اداری آغاز و در سال 1348 اولین نمایشگاه بین المللی خود را با نام نمایشگاه آسیایی به مدت 21 روز و با حضور33 کشور برگزار نمود و پس از آن روند برگزاری نمایشگاهها توسعه مناسبی پیدا نمود وتهران را به عنوان یکی از زیباترین مراکز نمایشگاهی دنیا به جهانیان معرفی نمود .

شرکت نمایشگاهها در سال 1355 به عضويت اتحاديه نمايشگاههاي بين المللي  UFI در آمده است و هم چنین  عضویت اتحادیه جهانی نمایشگاهها BIE  که مسئولیت برگزاری نمایشگاههای اکسپو رادر جهان  به عهده دارد را نیز دارا می باشد .

اهم وظایف شرکت نمايشگاههاي بين المللي جمهوری اسلامی ایران به شرح ذیل می باشد:

• برگزاری نمایشگاههای تخصصی ، اختصاصی و بین المللی بازرگانی در داخل وخارج از ایران

• همکاری با اتحادیه های نمایشگاههای جهانی وقبول عضویت آنها و شرکت در سمینارها و کنفرانسهای مربوط و اقدام به تشکیل اینگونه مجامع با رعایت قوانین و مقررات در ایران

• نمایش و معرفی دستاوردها و تولیدات صنعتی ،معدنی،کشاورزی و خدمات بازرگانی فنی و مهندسی کشور جمهوری اسلامی ایران از طریق برپایی و اداره مراکز و غرفه های نمایشگاهی در داخل و خارج از ایران

• مشارکت با اشخاص حقیقی و حقوقی در امور مربوط به وظایف شرکت اعم از وظایف جاری و یا تاسیس و یا مشارکت در تاسیس نمایشگاههای دائمی و موقت داخلی و خارجی از طریق سرمایه گذاری.

نمای شب نمایشگاه بین المللی تهران

 

 موقعیت و مساحت نمایشگاه

محل دائمی نمایشگاهها در شمال تهران، بزرگراه چمران واقع شده است که از کلیه بزرگراهها قابل دسترسی می باشد.

مساحت کل نمایشگاه حدود  850.000 هزار مترمربع است که ازاین مساحت 120.000 متر مربع فضای سر پوشيده و 35.000 متر مربع فضای بازنمایشگاهی ، حدود22 هكتار فضاي سبز که محیطی دلپذیر برای مشارکت کنندگان و بازدید کنندگان ایجاد نموده است و حدود 21 هكتارنیز راههای دسترسی به سالنها و محوطه نمایشگاه می باشد.

فضای باز نمایشگاه بین المللی

 

نمايشگاه بين المللي تهران داراي مسجدي(مسجد حضرت ابراهیم (ع)) با زیبایی خاص و معماری بی نظیردر منطقه  به مساحت 1200 متر مربع و مناری به ارتفاع 70 متر،  مي باشد.

سالن های سرپوشیده شامل سالن نمایشگاهی میلاد ،سالن نمایشگاهی خلیج فارس،سالن نمایشگاهی 35 سالن 27 می باشد.

سالن نمایشگاهی سر پوشیده میلاد

سالن سرپوشیده خلیج فارس نمایشگاه بین المللی

 

مجموعه نمایشگاه‌هایی است که هر چند سال یک بار در کشورهای مختلف جهان برگزار می‌شود. این نمایشگاه‌ها مهم‌ترین نمایشگاه‌های برگزار شده در جهان محسوب می‌شوند. این نمایشگاه‌ها تحت نظر مؤسّسه‌ای به نام دفتر بین‌المللی نمایشگاه‌هاکه در پاریس واقع است برگزار می‌شود.

سابقه حضور  نمایشگاه بین المللی جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه های اکسپو :

1-نمایشگاه اکسپو 2010 شانگهای، در تاريخ 11 اردیبهشت تا 9 آبان 1389، در شهر شانگهای چین، با موضوع «شهر بهتر، زندگي بهتر»

2-نمایشگاه اکسپو آئی چی 2005 ژاپن، در تاریخ 5 فروردین تا 3 مهر ماه 1384،  در استان* آئی چی ژاپن، با موضوع  «خرد طبیعت»

3-نمایشگاه اکسپو 2000 هانوور، در تاریخ 11 خرداد تا 9 آبان ماه سال 1379،  در شهر* هانوور آلمان، با موضوع «انسان، طبیعت و تکنولوژی»

4-نمایشگاه اکسپو 1998 لیسبون، در تاریخ 1 تیر تا 8 مهرماه 1377 در شهر لیسبون پرتقال، با موضوع «اقیانوسها میراثی برای آینده»

5-نمایشگاه اکسپو 1993 تایجون، در تاریخ 16 مرداد تا 16 آبان ماه سال 1372 در شهر تایجون کره، با موضوع «تلاش نوین انسان  در راه توسعه»

6- نمایشگاه اکسپو 1967 مونترال, در تاریخ 7 اردیبهشت تا 7 آبان 1346 در شهر مونترال کانادا, با موضوع «محلی برای ایستادن, محلی برای رشد»

نمایشگاه اکسپوآلمان در نمایشگاه بین المللی تهران

 اکسپو ژاپن در نمایشگاه بین المللی تهران
 

 

سالن خلیج فارس نمایشگاه بین المللی تهران، در ضلع غربی نمایشگاه قرار دارد.ظرفیت این سالن 500 نفر جهت اجرای سمینارها و همایشهای مورد نظر می باشد.

سالن خلیج فارس نمایشگاه بین المللی تهران

 

سالن کنفرانس شماره1 دارای ظرفیت 20 نفر می باشد.مناسب برای برگزاری نشستهای مربوط به نمایشگاه ها یا نشستهای تخصصی دیگر، مجهز به سیستم صوتی ونور پرداز اتوماتیک-سیستم فیلم برداری ومیکس هم زمان -امکان پخش فیلم

سالن شماره 1 نمایشگاه بین المللی تهران

 

سالن کنفرانس شماره2 دارای ظرفیت 20 نفر می باشد. مناسب برای برگزاری نشستهای مربوط به نمایشگاه ها یا نشستهای تخصصی دیگر، مجهز به سیستم صوتی ونور پرداز اتوماتیک-سیستم فیلم برداری ومیکس هم زمان -امکان پخش فیلم

سالن کنفرانس شماره 2 نمایشگاه بین المللی

 


سالن کنفرانس صدف دارای ظرفیت 100 نفر می باشد.

سالن کنفرانس صدف نمایشگاه بین المللیسالن کنفرانس میلاد

سالن همایش میلاد یک سالن مخصوص برگزاری کنسرت موسیقی و همایش در شهر تهران، ایران است. در حال حاضر بیشترین اجراهای زنده موسیقی در “سالن میلاد نمایشگاه” برگزار می شوند که چند دلیل عمده دارد: ۱-ظرفیت مناسب ۲-دارا بودن سیستم صوتی  مناسب ۳-داشتن پارکینگ ۴-شیک بودن و …

سالن همایش میلاد واقع در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران دارای ظرفیت 2100 نفر و امکانات نورپردازی و صوت حرفه ای، می باشد.سالن همایش میلاد با توجه به محل قرارگیری و امکانات موجود از قبیل فضای پارکینگ گسترده ، لابی ، بوفه پذیرائی و … محل مناسبی برای برگزاری همایش ها و کنفرانس ها می باشد


سالن میلاد نمایشگاه بین المللی

 

لابی سالن میلاد نمایشگاه بین المللی

 

سالن کنفرانس مرواریددارای ظرفیت 110 نفر می باشد.

سالن مروارید نمایشگاه بین المللی

 

 تالار اصفهان دارای ظرفیت 60 نفر میباشد.

 تالار اصفهان نمایشگاه بین المللی

 

 

سالن کنفرانس  35 دارای امکانات کامل و مشابه دیگر سالنها مناسب برای برگزاری نشستهای عمومی و خصوصی:

سالن 35 نمایشگاه بین المللی تهران
 

 

 

آدرس: تهران بزرگراه چمران جنوب به شمال، بعد از پل یادگار امام

کروکی:

کروکی نمایشگاه بین المللی تهران

برای ارسال نظر ثبت نام نمایید

از طریق تلگرام به ما پیام بدهید.

تلگرام ایران مجری

با کلیک روی تصویر بالا شما به تلگرام مدیر باشگاه وصل می شوید و می توانید پیام های خود را ارسال کنید.

Go to top